Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma vakit tesisat ustaları rutin atık su bakımı, acil tıkalı gider temizleme hizmetleri ve logar temizliği için 7/24 hizmetinizdedir. Tıkalı gider temizleme hizmetlerimiz arasında yer süzgeci, tuvalet gideri, lavabo gideri, mutfak gideri ve daha fazlası bulunmaktadır.

Vakit tesisat, 2006’dan beri tıkanıklık açma  elektrikli tıkalı gider açma makinesini kullanarak, tuvalet tıkanıklığı açma,logar tıkanıklığı açma mutfak tıkanıklığı açma,lavabo tıkanıklığı açma, profesyonel hizmet vermektedir.

İstanbul’da önde gelen firmalar arasında yer alan vizyon tesisat  atık su temizleme konusunda söktörün içinde daha fazla kanalizasyon hattı onarımı yaparak sektörün tercih edilen firmaları arasına girmiştir. Her türlü tıkanık hatlara yardımcı olabilir ve tüm kanalizasyon temizleme hizmetlerini ele alabilir. Tesisatçılarımız, tıkalı mutfak gideri, tıkanmış banyo gideri, tıkalı dış mekan drenajları ve tıkanmış kanalizasyon hatlarını haftanın 7 günü, günde 24 saat hizmet veren hem konut hem de ticari hizmetler sunmaktadır.

Tıkanıklık Açma Firması

Tuvalet, banyo tıkanıklık açma için en çok kullanılan yöntem basınçlı sudur. Gider ağzına tutulan basınçlı su, giderdeki her şeyi ileriye doğru götürür ve tıkanıklığı açar. Bunun minimalize edilmiş hali, tuvalet pompalarıdır. Ancak basit tıkanıklıkları açacak kadar yeterli olan tuvalet pompaları geçici bir çözümdür. Tıkanıklığın sebebi gider basınç dengesi olabilir. Türkiye’de giderler tek bir uçtan çekilirler. Yani kanalizasyonlarda sürekli olarak tek bir yöne akım vardır. Fakat çarpık kentleşme, sonradan kanalizasyona eklenti yatırma vb. durumlarda bu basınç dengesi değişebilir. Çözümü de maalesef, çok kolay olmaz. Basınç denegesi sorununu çözmek için ekstra borular eklenebilir, boruların yönü değişebilir hatta kanalizasyon hattında büyük değişikliklere gitmek gerekebilir. Dikkatsiz yapılan evlerde bu sorun sıkça ortaya çıkmaktadır. Tıkanıklıklar açılmazsa ne olur? Tıkanıklık geçici olarak açılır veya hiç açılmaz ise geri tepmeler oluşabilir. Kanalizasyon hattının bütün gideri tıkanıklığın olduğu yere vurabilir. Çünkü ortada bir basınç eşitsizliği vardır, bu eksikliği hava veya sıvı ile doldurmak da fiziğin bir kanunu. Sorunlarınızı kökten çözmesi için bir tesisatçıya ihtiyacınız vardır. Kılavuzcular,  robotla tıkanıklık açma konusunda deneyimli kişilerdir. Her eve, her tesisata göre farklı tesisat tıkanıklık açma yöntemleri uygularlar. Bilinçsiz şekilde uygulanan yöntemler büyük  sorunlara sebebiyet verebilir. İşi uzmanına bırakmanız en doğrusudur.Giderlerin tıkanmasının en büyük sebebi, atılan alakasız maddelerdir. Bebek bezi, tuvalet kağıdı, toprak vb. maddeler gideri çabucak tıkarlar. Bu maddeleri atmamanız, attırmamanız gerekiyor. Yalnızca siz değil; üst kat komşunuz da bu hatayı yaparsa problemi her iki dairede yaşayabilir. Ortak giderlerinde en kötü yanı budur. bloklar halinde 2 ayrı gider borusu olarak kanalizasyona bağlanırlar. Yüksek katı binalarda ayrı giderlerin olması hassasiyet taşıyan bir konudur. Eğer yeterli gider yoksa bütün tuvaletlet ve banyolar tıkanır. Metan gazı sıkışması, lüzumsuz bütçe tüketimi vb. yaşanacak sorunlardan sadece birkaçıdır.

Özellikle metan gazı birikimi ölümcül sonuçlar doğurabilmekte. Her yıl ülkemizde yüzlerce kişi tuvalet ve banyolardaki tıkanıklıklardan kaynaklanan metan gazında hayatını kaybetmekte. Tıpkı soba zehirlenmesi gibi son ana kadar ne olduğu anlaşılamayan metan gazı zehirlenmesi çok çabuk gerçekleşmektedir. Temiz kullanılmayan tuvalet ve banyolarda ortya çıkabildiği gibi tıkanıklıkla da boy gösterebiliyor. Metan gazının en çok biriktiği yer ana gider hattıdır. Yani sokaktan geçen kanalizasyon hattı. Birden fazla dairenin kullandığı gider kanalizasyona bağlanırken sıkıntı çıkarabilir. Yabancı maddeler atılmasa dahi ana giderin düzenli şekilde işlememesi nedeniyle tıkanıklık olabilmekte. Burada elbette binayı yaptıran kişilerin ihmali kadar, alt yapı yetersizliği de vardır. Bina içinde kullanılan boruların son derece kalişteli olmaları gerekir. Ucuz ve kalitesiz borular, asit ile zayıflar ve çözülmeye başlarlar. Dışarı çıkan giderler de bir başka soruna sebep olurlar. Boruların da mümkün olduğu kadar geniş olmaları gerekir. Tesisat detayları her tuvalete, banyoya ve bina yapısına göre değişebilmektedir. Bu yüzden uzmanları ile çalışmak gerekiyor. İletişim numaralarını internetten veya telefon kayıt sorgulamalarından bulabilirsiniz. Tıkanıklıkları engellemenin birkaç yolu vardır. Öncelikle gidere tıkanıklığa sebep olabilecek madde atmamanız gerekir. Sonrasında da giderinizi ayırmanız gerekir. Eğer apartmanda yaşıyorsanız ve mümkünse giderinizi diğer dairelerden ayırın. Bu sayede başkalarının sebebiyet verdiği tıkanıklık açma ücretlerini ödemek zorunda kalmazsınız. Tıkanıklık gece saatlerinde oluştu ise veya herhangi bir şekilde tesisatçı bulamıyorsanız, tuvalet pompası yardımıyla geçici olarak gideri açabilirsiniz. Yeterli olmazsa gidere sıcak su dökebilirsiniz. Bu da yeterli olmazsa tıkanıklığın olduğu yeri havalandırmanın devam edeceği şekilde bırakın. Havalandırmayı asla kapamayın ve en kısa sürede bir tesisatçı ile görüşün. Tıkanıklık geri veurur ise bütün evinizi alt – üst edebilir. Eşyalarınıza, halılarınıza ve  duvarlarınıza zarar verebilir. Tuvalet ve lavabo sistemlerinde açık kapak basınç sistemi vardır. Örneğin; tuvalet gideri her an açık olmasına rağmen basınç bölgesindeyken oradan hiiçbir şey çıkamaz. Bu özellik son 10 yılda üretilen tuvalet ve banyolarda var. Eskisine göre daha yavaş olan bu sistem, aynı zamanda eskisine göre daha güvenlidir.

Tıkanıklık Açma İstanbul

Herkesin bir tıkanıklık anında ulaşabilmek için tesisatçı numarası bulundurması şarttır. Çok zaman hayat kurtaran bu alışkanlık sizin ve evinizin çok zarar görmemesini sağlayacaktır. Tıkanıklık şayet bekletilirse alt katlara da vurabilmektedir. Duvarlara sızabilir ve komşularınızı rahatsız edebilir. Ayrıca çok kötü bir koku yayacaktır. Ki bu metan gazının habercisi de olabilir. Özellikle Sonbahar veya İlkbaharda tıkanıklık yalarsanız, ölebilirsiniz  dahi. Metan gazı sıkışmalarına dikkat etmeniz hatta gerekirse buunun için sensör taktırabilirsiniz. Metan gazı oldukça tehlikeli bir gaz türüdür. Yüksek zehir ve enerji barındırır. Yakıt olarak kullanılabilmesine rağmen insan sağlığı için fazlasıyla zararlıdır. Tesisatçıların uyguladığı yöntemleri sırasıyla takip ediniz. Binanıza ve sisteminize  uygun hizmetler sunup sunmadıklarını internet sitelerinden inceleyebilirsiniz. Fiyatlar, işlem garantisi, avantajlar vb. farklılıklar ile hepsi benzerdir. Yalnız tesisat yaptırırken marka olana ve garantili olana yönelmek gerekir. Borularınız, tuvalet sistmeniz ve gider basınç ayarlamalarınız ileride bir sorun yaşamanızı engeller, sorun yaşasanız da ortadaki sorunu çözerler. Doğru tesisat işlemleri uygulatmaya çalışınız. İl ve ilçenize hizmet veren tesisatçılara ulaşarak yarım saat kadar bir süre içerisinde avinizde olmalarını sağlayabilirsiniz. Çalışma süresi oldukça kısadır. Ofis ve misafir ağırlama evlerinde de yaşanabilen bu sorunların çözümünde elbette çabuk olunulmalıdır. Tıkanıklığa neden olacak malzemeleri attıysanız ne attığınızı tesisatçıya söyleyiniz. Buna uygun şekilde tıkanıklık açma yöntemi uygulanır. Örneğin; bir tomar tuvalet kağıdı gideri tıkamış durumda ve ilerlemekte inat ediyor. Bu sorunu halletmek için tesisatçılar çözeltili su kullanırlar. Çözeltili su giderdeki tıkanıklık yaratan maddeyi bulur ve eritir. Plastik borulara karşı işlevsizdir. Çok azı dahi bütün kanalizasyon sistemini temizleyebilir. Uygulanışı sırasında kesinlikle yüzden ve gözden uzak tutulmalı, mümkünse uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kesin çözümlerden biri de basınçlı su vermek. Giderde ne varsa ana hatta taşımanın en kolay yoludur, basınçlı su. Ancak tehlikelidir de. Eğer tıkanıklık açılmaz ise sular geri vurabilmektedir. Bu tür sorunlara karşın tesisatçılar her ne kadar toplama motoru da kullanıyor olsalar da, yaşanması dahi istenmemektedir. Böyle bir sorun yaşadığınızda artık kimi, nasıl arayacağınızı biliyorsunuz. İnternetten veya tehberden size en yakın tesisatçı adresini isteyerek sorunu halledebilirsiniz. Ayrıca yöntemler arasında kendi başınıza kullanabileceğiniz bir iki tanesi de yer almaktadır. Profesyonel tıkanıklık gidericilerin yanında mutlaka evinizde bir adet tuvalet pompası bulunmalıdır. Bunun dışında da bir adet tesisatçı iletişim numarası bulunsa çok iyi olur. Ne zaman gerekeceği belli olmaz.